Společnost IBS Scherer otevřela nové logistické centrum u Kladna

Společnost IBS Scherer otevřela nové logistické centrum u Kladna

Německá společnost IBS Scherer, výrobce průmyslových zařízení na čištění dílů, čisticích a údržbových přípravků pro průmyslové čištění povrchů, oficiálně na začátku listopadu otevřela ve Velkém Přítočně u Kladna nové logistické centrum. Do letošního roku měla společnost kombinované administrativní a logistické zázemí pro český trh v Náchodě, jež vzniklo spolu se založením české entity v roce 1992.

Nové logistické centrum by mělo společnosti IBS Scherer pomoci lépe kapacitně pokrývat poptávku více než 5 000 zákazníků, které má firma v současnosti v České republice. „Abychom v budoucnu vyhověli zákonným předpisům, zvládli dnešní nároky na skladování a dostupnost a zkrátili vzdálenosti k našim zákazníkům, rozhodli jsme se investovat a vybudovat novou logistickou a obchodní kancelář ve Velkém Přítočně ve středu České republiky, nedaleko Prahy," říká Axel Scherer, generální ředitel společnosti IBS Scherer. Firma si od strategicky umístěného centra slibuje také udržitelný nárůst tržeb. Cílem je rovněž pokračovat v budování celostátní prodejní sítě a podporovat aktivity i na Slovensku a v Polsku.

Projekt pro toto centrum navrhl český architekt Aleš Krtička, výstavba prostor začala před dvěma lety na místě nově vzniklé průmyslové zóny u Kladna. V současné době jej tvoří budova funkčně rozdělena na dvě části – administrativní budova a sklad, přičemž na části pozemku je prostorová rezerva pro výstavbu případných dalších skladových objektů.

IBS Scherer je německá společnost, která působí na českém trhu již od roku 1992. Specializuje se na průmyslové čištění povrchů a dílů znečištěných tukem nebo olejem a vyrábí přípravky na čištění i údržbu. Vše se vyrábí v sousedním Německu a hotové produkty se pak dodávají do dceřiné společnosti IBS Scherer v České republice, kde jsou dočasně skladovány, dokud nejsou dodány konečným spotřebitelům. Velkou devizou společnosti je jak vlastní vývoj technologií, tak i opětovné použití chemických materiálů. Produkce přímo v Německu přináší firmě i jejím zákazníkům řadu výhod. „Je to nejen vysoká kvalita produktů vyráběných v Evropě, ale také skutečnost, že jsou k dispozici prakticky kdykoli. Naši čeští zákazníci se tak nemusí obávat případných výpadků způsobených komplikovanou logistikou nebo problémy v námořní či letecké dopravě,“ vysvětluje Axel Scherer.

V Evropě má společnost IBS Scherer více než 100 000 zákazníků. V České republice jsou to především velké industriální společnosti, ale spolupracuje také s distributorskou sítí, která se orientuje i na menší odběratele. Nové logistické centrum v lepší lokalitě by tak mělo dále posílit pozici této společnosti na českém trhu.

Zdroj informací

IBS Scherer a NejBusiness.cz

Datum

12. prosince 2022

Page generated in 1.1438 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál