DB Schenker otevře v Rudné u Prahy high-tech logistické centrum

DB Schenker otevře v Rudné u Prahy high-tech logistické centrum

DB Schenker, jeden z předních světových poskytovatelů logistických služeb, otevře v příštím roce nové high-tech logistické centrum v Rudné u Prahy. Automatizovaný expediční sklad doplní jeho nedávno rozšířený logistický terminál. Kromě maloobchodních operací bude nové distribuční centrum sloužit také pro B2C a e-commerce přepravy včetně služeb s přidanou hodnotou (value-added services) uspokojujících poptávku spotřebitelů po personalizovaných produktech. Nábor do nového pracoviště právě odstartoval, uplatnění v něm najdou technici, kvalitáři, referenti, analytici, operátoři a další profese.

Nové centrum v Rudné nabídne na velkorysém půdorysu 54 000 m2 širokou škálu služeb, a to díky modulárnímu systému G-T-P (goods-to-person) v kombinaci s dopravníkovým systémem a třídičem s příčným pásem na zásilky, které dodala firma Körber. Její softwarové řešení bude také řídit více než 100 autonomních mobilních robotů (AMR), které budou součástí automatizovaného logistického ekosystému. Distribuční centrum tak bude představovat jedno z největších nasazení AMR svého druhu ve východní Evropě.

„E-commerce operací přibývá a automatizace pomáhá zvyšovat kapacitu, ale i odolnost dodavatelského řetězce. Velmi proto oceňujeme, že se pro náš zásadní technologický projekt podařilo získat prostory ve stejném areálu, kde již nyní máme centrálu a odkud denně expedujeme zásilky. Takové synergie nám umožní nejen optimalizovat provoz, ale také lepší spolupráci mezi kolegy z různých úseků,“ prozradil ředitel společnosti DB Schenker Tomáš Holomoucký.

Technologie se bez lidí neobejdou. Navzdory vysoké úrovni automatizace bude expediční sklad ve špičce vyžadovat více než 1 000 operátorů. Zahájení provozu nového distribučního centra je naplánováno na léto 2023, už nyní ale společnost nabízí pracovní příležitosti pro kvalifikované spolupracovníky. Ti první se mohou stát součástí rodiny DB Schenker již začátkem příštího roku. V prvním čtvrtletí má logistický operátor ambici rozšířit řady zaměstnanců na pozicích techniků, referentů provozu, pracovníků kvality, vedoucíc týmů a směn či skladových operátorů.

„Práce v logistice je důležitá pro zajištění zásobování obchodů a výrobních firem, koneckonců i lidí. Vedle přeprav a skladování je součástí logistiky také plánování tras, vyřizování celních povolení, nebo také tzv. služby s přidanou hodnotou, kam patří třeba kompletace, speciální balení, ale třeba i reverzní logistika,“ vysvětluje personální ředitelka společnosti DB Schenker Jitka Moravcová.

„Každý ví, že DB Schenker je vyhlášený svou skvělou firemní kulturou, kde se na sebe lidé mohou spolehnout,“ doplňuje Jitka Moravcová a pokračuje: „značka Schenker letos slaví 150 let na trhu a má dlouhou tradici. Udržitelnost vnímáme jak ve smyslu vztahu k životnímu prostředí, tak k zaměstnancům.“

Zdroj informací

DB Schenker a NejBusiness.cz

Datum

7. prosince 2022

Page generated in 1.6492 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál