Kladno je lokalita na vzestupu

Kladno je lokalita na vzestupu

Kladno je aktuálně jedna z nejprogresivnějších lokalit k pořízení bydlení nedaleko Prahy. A to zejména proto, že ceny jsou zde stále ještě mnohem nižší než v hlavním městě. Praha je skvěle dostupná a příroda je zde na dosah. To potvrzuje i služba sdílených vozů Anytime, která zde má svou domácí zónu.

Kladno se proto mění doslova před očima. Rostou zde nové bytové projekty, revitalizují se zajímavé lokality a vzniká nová infrastruktura. Data z indexu Deloitte Real potvrzují, že o bydlení na Kladensku je velký zájem. „Kladno láká mnoho Pražanů, kteří řeší vlastní bydlení. Výhodou této lokality je vedle dostupnějších cen také dobré dopravní spojení s perspektivou brzké modernizace železniční dopravy. V neposlední řadě nabízí i rychlejší zhodnocení investice do místních nemovitostí,“ říká Kamil Dunaj z realitní a developerské společnosti Getberg.

Z kraje Kladna se pohodlně dostanete do Prahy na Zličín za 15 minut, na ruzyňské letiště dokonce za 10 minut. Funguje zde intenzivní vlaková a autobusová doprava, a ještě větší zjednodušení dopravy bude znamenat dokončení rychlodráhy Praha – Kladno, které je plánováno zhruba za 6 let. Jednoduchost dopravy mezi Kladnem a Prahou jen podtrhuje přítomnost pražské carsharingové služby Anytime, která má na Kladně domácí zónu. To znamená, že si zde můžete auto půjčit i vrátit.

„Mnoho našich klientů využívá sdílené automobily s hybridním pohonem pro rychlou a ekologickou dopravu mezi Kladnem a Prahou, ale i pro cesty po Kladně a okolí. Vyplatí se jim to, když najedou za rok méně jak 10 tis. km nebo jako druhé auto do rodiny,“ říká Milan Beutl z Anytime a dodává: „Když vidíme, že o dopravu sdílenými auty mezi Kladnem a Prahou je zájem, zřídili jsme na Kladně domácí zónu a je to pro nás de facto velká Praha.“

Důkazem nové éry Kladna je i dynamický rozvoj kladenské východní části Dubí. Od jara zde developerská společnost Getberg staví nový bytový projekt Icon Park. Spolu s ním pomáhá rozvoji celé lokality, protože staví školku a další potřebnou infrastrukturu, jako je obchod, kavárna nebo park a dětské hřiště.

„Kladno nyní již zcela viditelně začíná novou etapu. Ožívají zde brownfieldy a dříve nevyužité lokality mají nový život. Čtvrť Dubí je toho dobrým příkladem. Již brzy totiž přivítá na 600 nových obyvatel,“ říká Kamil Dunaj, ředitel developmentu společnosti Getberg a dodává: „Celý projekt rychle postupuje a dokončení je plánováno již na rok 2025“.

„Z údajů Deloitte Real Indexu plyne, že o bydlení na Kladensku je velký zájem. Lze zde stále ještě pořídit nemovitosti za nižší ceny, než jsou běžné v hlavním městě a v nejznámějším okolí. Lidé si tak mohou pořídit byt či dům s více místnostmi, oproti Praze. Navíc mnoho z nich uvažuje i o budoucím zhodnocení po vybudování rychlodráhy Praha Kladno,“ říká Filip Hnátek z realitní kanceláře New World Reality.

Zdroj informací

Getberg a NejBusiness.cz

Datum

25. listopadu 2022

Fotogalerie

Page generated in 1.5945 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál