BusLine vidí budoucnost ve spolupráci

BusLine vidí budoucnost ve spolupráci

Podpisem smluv vyvrcholila jednání o spolupráci mezi společnostmi BusLine a ZDAR v oblastech Litomyšl a Jevíčko. Regionální dopravce ZDAR bude v pozici poddodavatele dopravního výkonu obsluhovat svými autobusy zmíněné dvě oblasti Pardubického kraje s využitím čtrnácti autobusů.

Majitel skupiny BusLine Jakub Vyskočil spolupráci komentuje: „V závazkové dopravě je unikátní situace. Buď v regionu zakázku vyhrajete, a potom máte na deset let „vystaráno“ anebo nevyhrajete a často čelíte velmi nepříjemným vyhlídkám další existence vaší společnosti. Některé společnosti vázané na určitý region mohou opravdu až skončit. Domníváme se, že budoucnost dopravy je ve spolupráci. Pokud to jen trochu jde, snažíme se firmy, které v regionu působily, oslovit. Ve spolupráci je cesta k fungující dopravě, což v je dnešní komplikovaně době a při kritickém nedostatku řidičů opravdu tvrdá práce. Posledním příkladem spolupráce je podpis smluv s dopravcem ZDAR ze Žďáru nad Sázavou, který pro nás zajistí subdodavatelsky části dvou oblastí Pardubického kraje, a to od 12. června tohoto roku. To se dopravní obslužnosti v celém Pardubickém kraji ujímají noví dopravci.“

Výhodou spolupráce s existujícími dopravci je využití jejich zkušeností, personálních zdrojů, dílenského zázemí, ale často i rodinné tradice poctivé práce. Poddodavatelé zase oceňují jistotu dlouhodobého vztahu a seriózní spolupráce.

Obdobnou smlouvu o poddodávce dopravy uzavřela skupina BusLine v Pardubickém kraji i se společností Vydrus s.r.o., která pro oblast Lanškrounska poskytne svých jedenáct autobusů včetně zázemí a řidičů.

Dopravní skupina BusLine patří do první pětky českých autobusových dopravců, vozový park bude v roce 2022 čítat téměř 700 autobusů, počet zaměstnanců překročí 800 a objem ročních tržeb skupiny dosáhne 1,3 mld. korun. Krom dopravy ve většině krajů ČR je aktivní v údržbě komunikací a stavebnictví.

Zdroj informací

BusLine, a.s. a eČechy.cz

Datum

10. února 2022

Page generated in 1.1633 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál