ABB v ČR zdvojnásobila počet svých nabíjecích stanic

ABB v ČR zdvojnásobila počet svých nabíjecích stanic

„Potvrzuje se, že trend elektromobility i v poměrně opatrném Česku zrychluje,“ komentoval vývoj nabíjecí infrastruktury pro vozidla na elektrický pohon Vladimír Janypka, ředitel jednotky ABB Elektrotechnika, a doplnil: „Zatím se daří držet krok v budování nabíjecích stanic s počtem registrovaných elektrických vozidel. Situace se však může s opravdu masívní změnou vozového parku rychle změnit. Je třeba, aby na ni byli připraveni nejen dodavatelé infrastruktury a energetické společnosti, ale třeba i developeři nebo municipality. Klíčová tedy bude spolupráce všech zainteresovaných stran.“

Jeho slova dokládá i analýza IAE mapující celosvětový trh elektromobility v roce 2020, která říká, že zavedení veřejně přístupného nabíjení bude zásadní a majitelé elektromobilů budou požadovat jednodušší a vylepšenou autonomii. Veřejně přístupné nabíječky dle zveřejněných dat dosáhly v uvedeném roce 1,3 milionu kusů, přičemž rychlonabíječky představovaly 30% podíl. Instalace veřejně přístupných nabíjecích stanic se za posledních pět let rozšířila sedmkrát a rostoucí trend se dá tudíž očekávat i nadále.

Jubilejní nabíjecí stanice instalované na D5 jsou typ Terra 54, nejprodávanější stejnosměrné nabíjecí stanice s výkonem 50 kW v Evropě a Severní Americe.

Společnost ABB vstoupila na trh e-mobility již v roce 2010. K dnešnímu dni prodala více než 400 000 nabíjecích stanic pro elektrická vozidla ve více než 85 zemích, z toho bylo více než 20 000 DC rychlonabíjecích stanic a 380 000 AC nabíjecích stanic, včetně stanic prodaných prostřednictvím dceřiné společnosti Chargedot.

ABB

ABB je přední globální technologická společnost, která podněcuje transformaci společnosti a průmyslu k dosažení produktivnější a trvale udržitelnější budoucnosti. Propojením software s portfoliem elektrotechniky, robotiky, automatizace a pohonů ABB posouvá hranice technologií na vyšší úroveň výkonnosti. Úspěch společnosti ABB, která je špičkou v oboru více než 130 let, tvoří 105 000 talentovaných zaměstnanců ve více než 100 zemích světa.

Zdroj informací

ABB s.r.o., NejBusiness.cz, NejChlapi.cz a eČechy.cz

Datum

3. září 2021

Fotogalerie

Page generated in 1.5482 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál